Aktualności

Puchar Polski - futsal

Dodano: 2014-09-18

Komisja ds. futsalu i piłki plażowej ŁZPN, przyjmuje zgłoszenia drużyn piłki nożnej halowej do rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgu łódzkiego. Zgłoszenia należy przesyłać do końca września na adres mailowy Przewodniczącego Komisji: jagielski.jaroslaw@gmail.com. Wszelkie pytania dotyczące organizacji rozgrywek prosimy kierować do w/w pod nr tel.: 698 613 666.

Puchar Polski - Runda II

Dodano: 2014-09-17

Wydział Gier i Ewidencji ŁZPN poniżej prezentuje zestawienia par w II Rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu łódzkiego:

Tymbark 2014

Informujemy, że wystartowała kolejna już XV edycja Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W Turnieju mogą wziąć udział drużyny chłopców i dziewcząt, które reprezentują n/w podmioty:

- Szkoły Podstawowe,

- Uczniowskie Kluby Sportowe,

- Akademie Młodych Orłów PZPN.

Zgłoszenie do udziału w Turnieju odbywa się na podstawie wypełnionego i wysłanego drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego na www.zpodworkanastadion.pl do dnia 10 października 2014 r.

Mecze finałowe Turnieju rozegrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Turnieju.

Regulamin

Mecze kontrolne reprezentacji ŁZPN

Dodano: 2014-09-10

Wydział Szkolenie informuje, iż w dniach 16 oraz 17 września br. odbędą się mecze kontrolne pomiędzy reprezentacjami Łódzkiego ZPN - Kujawsko-Pomorskiego ZPN w rocznikach: 1999, 2000, 2001, 2002.

Powołanie r. 1999

Powołanie r. 2000

Powołanie r. 2001

Powołanie r. 2002

Łódź: E2 Orlik Grupa II

Dodano: 2014-09-03

W związku z koniecznością włączenia do rozgrywek Łodź: E2 Orlik grupa II zespołu Górnik 1956 Łęczyca Wydział Gier i Ewidencji ŁZPN informuje że uległ zmianie terminarz rozgrywek omawianej grupy.

Gospodarzy poszczególnych zawodów prosimy o wyznaczenie terminów rozegrania poszczególnych spotkań.

Daty rozegrania meczów z minionych kolejek Wydział poda w późniejszym terminie.

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

Polski Związek Piłki Nożnej uruchamia właśnie portal internetowy „Łączy nas Piłka”. Warunkiem prawidłowego funkcjonowania jest udostępnianie aktualnych informacji przez w/w portal. Jeden
z fundamentów to prezentacja statystyk (wyników, strzelców bramek, składów drużyn) rozgrywek Okręgowych Związków Piłki Nożnej. Niezbędne do tego jest pełne wykorzystanie funkcjonalności systemu Extranet.

W związku z tym prosimy sędziów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej o:

- rzetelne potraktowanie obowiązku wysyłania wiadomości SMS z wynikiem spotkania najpóźniej 15 minut po zakończeniu sędziowanego meczu pod numer telefonu 500-505-505;

- wypełnienie sprawozdania sędziowskiego w systemie Extranet najpóźniej 12 godzin po zakończeniu przeprowadzonych zawodów.

Prosimy również Koleżanki i Kolegów nie otrzymujących powiadomień SMS z obsadą na zawody o aktualizację numeru telefonu komórkowego w systemie Extranet.

Program Mentorski

W dniu 25 sierpnia 2014 r. sędziowie z Programu Mentorskiego Kolegium Sędziów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych - obserwacja spotkania VI kolejki Ekstraklasy pomiędzy drużynami GKS Bełchatów - Piast Gliwice. Po zakończonym meczu za zgodą obserwatora zawodów p. Juliana Paska oraz Przewodniczącego KS PZPN p. Zbigniewa Przesmyckiego doszło do spotkania arbitrów prowadzących zawody: kol. Jarosława Przybyła, kol. Rafała Rostkowskiego i kol. Marcina Borkowskiego z uczestnikami programu. Każdy z uczestników warsztatów mógł swobodnie porozmawiać z sędziami na temat zawodów oraz podejmowanych decyzji.

Zasady rozgrywek

Dodano: 2014-08-27

Wydział Gier I Ewidencji ŁZPN w porozumieniu z Wydziałem Szkolenia ŁZPN ustalił zasady prowadzenia rozgrywek w klasach rogrywkowych Młodzik /D1 i D2 /, Orlik / E1 i E2 / oraz Żak / F1 /.

Młodzik / D1 i D2 /

Mecze rozgrywane na pełnowymiarowych boiskach, bramki 5 x 2 ustawione na liniach pola karnego, pole karne - prostokąt o wymiarach 11 m x 9 m oznakowane czapeczkami, rzut karny wykonywany z punktu oddalonego o 9 m od bramki, ilośc zawodników 8 + 1, zmiany powrotne, obowiazuje przepis o spalonym, czas gry 2 x 30 minut z przerwą 15 minut, piłki nr 4, obuwie miękkie.

Orlik / E1 i E2 /

Mecze rozgrywane na boiskach na boiskach o wymiarach 45-55 m  x 30-35 m, bramki 5 x 2, pole karne - prostokąt o wymiarach 11 m  x 9 m oznakowane czapeczkami, rzut karny wykonywany z punktu oddalonego o 9 m od bramki, ilość zawodników 6 + 1, zmiany powrotne, nie obowiązuje przepis o spalonym, czas gry 3 x 20 minut z przerwą pomiędzy każdą tercją, zmiana stron nastepuje w połowie drugiej tercji, piłki nr 4, obuwie miękkie.

Żak / F1 /

Mecze rozgrywane na boiskach o wymiarach 45-55 m x 26-30 m, bramki 5 x 2, pole karne - prostokąt o wymiarach 11 m x 6 m oznakowane czapeczkami, rzut karny wykonywany z punktu oddalonego o 6 metrów od bramki, ilość zawodników 6 + 1, zmiany powrotne, nie obowiązuje przepis o spalonym, czas gry 3 x 20 z przerwą pomiędzy każdą tercją, zmiana stron nastepuje w poowie drugiej tercji, piłki nr 4, obuwie miękkie.